Ziyaretnameler – Ehlibeyt Takvimi

Ziyaretnameler

EMİNULLAH ZİYARETİ

Eminullah ziyareti en muteber ziyaretlerden olup bütün ziyaret kitaplarında nakledilmiştir. Allame Meclisi bu ziyaretin senet ve içerik bakımından en iyi ziyaret olduğunu ve bütün türbelerde okunmasını önemle vurgulamıştır. İmam Muhammed Bâkır -aleyhisselam- şöyle buyurdu: “Kim, bu ziyareti Emirul-Müminin Ali -aleyhisselam-’ın…
Devamını oku... »

Hz Fatime Zehra selamullahi aleyha’nın Ziyaretnamesi

Hicret’in onbirinci yılında bugün Hazreti Zehra Selamullahi aleyha şehadete Şeref vermiştir. müslümanlar bugünleri yas ve Matem günleri olarak geçirmeli ona zulüm eden ve hakkını gasp edenlere lanet etmelidirler. Yazının sonunda yazılmış olan ziyaret Fatime selamullahi ziyareti olup rivayetlerde şöyle gelmiştir. ”Kim bu ziyaretle onu ziyaret eder de Allah’tan bağışlanma talep ederse Allah Teala günahlarını bağışlar ve onu cennete sokar” Zevaid’ul Fevaid kitabında C,Ahir 3. Günü ~Şehadetin 2. Rivayet tarihidir.~ Bugün de şehadet olduğu için yazmayı uygun gördük.
Devamını oku... »

Ali Yasin Ziyareti

Ehlibeyt Mektebi önemli Ziyaret dualarından biri olan Ali Yasin ziyeretine buradan ulaşabilirsiniz. Şeyh Ahmed B. Ebu Talib Tabersi “İHTİCAC” adlı kitabında, İmam Mehdi aleyhisselam’a sorduğu soruların cevabını aldıktan sonra İmam Mehdi aleyhisselam tarafından Muhammed Himyeri’ye şu ziyaretin ulaştığını rivayet eder:
Devamını oku... »

ERBAİN ZİYARETNAMESİ

Mu’minin alameti beştir: 1- Her gün (on yedisi farz ve otuz dördü sünnet olmak üzere) elli bir rekat namaz kılmak. 2- Erbain Ziyareti yapmak. 3- Sağ ele yüzük takmak. 4- Secdede alnını toprağa bırakmak. 5- Bismillahirrahmanirrahim’i  yüksek sesle okumak.
Devamını oku... »