Ziyaretnameler – Ehlibeyt Takvimi

Ziyaretnameler

ZİYARETİ AŞURA (İmam Huseyn aleyhisselam’ın Ziyareti)

EMİNULLAH ZİYARETİ

Eminullah ziyareti en muteber ziyaretlerden olup bütün ziyaret kitaplarında nakledilmiştir. Allame Meclisi bu ziyaretin senet ve içerik bakımından en iyi…

Hz Fatime Zehra selamullahi aleyha’nın Ziyaretnamesi

Hicret’in onbirinci yılında bugün Hazreti Zehra Selamullahi aleyha şehadete Şeref vermiştir. müslümanlar bugünleri yas ve Matem günleri olarak geçirmeli ona zulüm eden ve hakkını gasp edenlere lanet etmelidirler. Yazının sonunda yazılmış olan ziyaret Fatime selamullahi ziyareti olup rivayetlerde şöyle gelmiştir. ”Kim bu ziyaretle onu ziyaret eder de Allah’tan bağışlanma talep ederse Allah Teala günahlarını bağışlar ve onu cennete sokar” Zevaid’ul Fevaid kitabında C,Ahir 3. Günü ~Şehadetin 2. Rivayet tarihidir.~ Bugün de şehadet olduğu için yazmayı uygun gördük.

Ali Yasin Ziyareti

Ehlibeyt Mektebi önemli Ziyaret dualarından biri olan Ali Yasin ziyeretine buradan ulaşabilirsiniz. Şeyh Ahmed B. Ebu Talib Tabersi “İHTİCAC” adlı kitabında, İmam Mehdi aleyhisselam’a sorduğu soruların cevabını aldıktan sonra İmam Mehdi aleyhisselam tarafından Muhammed Himyeri’ye şu ziyaretin ulaştığını rivayet eder:

ERBAİN ZİYARETNAMESİ

Mu’minin alameti beştir: 1- Her gün (on yedisi farz ve otuz dördü sünnet olmak üzere) elli bir rekat namaz kılmak. 2- Erbain Ziyareti yapmak. 3- Sağ ele yüzük takmak. 4- Secdede alnını toprağa bırakmak. 5- Bismillahirrahmanirrahim’i  yüksek sesle okumak.
×

Selamun aleykum!

Numaranız yöneticimiz tarafından kontrol ve kayıt edilecektir. Sitemiz tek bir kişi tarafından yayın edilmektedir. Numaranız 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. Rıza dışı iletilerin önüne geçmek için sadece kendi numara kaydınızı yapınız.

× Hızlı Kayıt!