eyyami fatime – Ehlibeyt Takvimi

eyyami fatime

Makaleler

MUHSİN adını cinsiyet bilmeden nasıl koydular?

MUHSİN adını cinsiyet bilmeden nasıl koydular? Şeklinde gelen soruya istinaden; İbrahim b. Seyyar-i Nezzam Mu’tezili (160-231), nazım ve nesirdeki sözlerinin güzelliğinden dolayı kendisine Nezzam olarak lakap takmışlardır. Nezzam, çeşitli kitaplarında Hz. Fatıma’nın evine karşı yapılan baskını anlatmıştır. Nezzam şöyle yazmaktadır:  …
Hicri Kameri Aylar

Cemazi’yel Evvel Ayı

Cemazi’yel Evvel Ayı Cemaziyelevvel veya Cemaziyelula hicri kameri ayların beşincisidir.Bu ay EYYAMİ FATİME günlerini barındırdığı için matem havasında olması gereken bir aydır. Hz…
Hicri Kameri Aylar

Rebi’ul Evvel Ayı

EhliBeyt Takvimi sitesi olarak Rebi'ul Evvel ayı hakkında kısa bilgi edinebilmeniz için bu makale oluşturulmuştur. Makale içeriğinde Rebi'ul Evvel ayı içerisinde…
Makaleler

2019 YILI CEMAZİYEL AHİR AYI SABİT OLDU!

Ehlibeyt Takvimi sitesi verilerine göre, 05.02.2019 akşam gün batımında yapılan incelemelerde ay çıplak gözle görülemediğinden yeni ay sabit olmamış ve 06.02.2019 Çarşamba günü Cemaziy’el Evvel ayının tamamlayıcısı olmuştur. 2019 yılı için CEMAZİYEL AHİR ayı 06.02.2019 akşam gün batımı ile sabit olmuştur.

Ayetullah Sistani kaynaklı olan bilgiye istinaden Cemaziy’el Ahir ayının ilk günü 07.02.2019‘dir.

Ayetullah Hamanei kaynaklı olan bilgiye istinaden Cemaziy’el Ahir ayının ilk günü 07.02.2019‘dir.

Eyyami Fatime.

2018 Yılı Cemaziy’el Ahir Ayı için önemli günler aşağıda ayrıca yayın edilecektir. Ehlibeyt Takvimi web sayfasının SMS ve WHATSAPP bildirim hizmetine kayıt olmak için aşağıdaki TIKLA & KAYDOL bağlantılarını kullanabilir ve ya 02129090742 numaralı hattımızı kayıt ederek WHATSAPP üzerinden olabilirsiniz. SMS olarak üye olmak istiyorsanız KAYIT yazarak 02129090742′ ye mesaj atmanız gerekmektedir.

 


Ehlibeyttakvimi iletilerini WHATSAPP üzerinden almak için TIKLAYIN! Ehlibeyttakvimi iletilerini WHATSAPP üzerinden almak için TIKLAYIN!

 

Ehlibeyttakvimi iletilerini SMS üzerinden almak için TIKLAYIN! Ehlibeyttakvimi iletilerini SMS üzerinden almak için TIKLAYIN!

 


*Web sayfamızda gösterilen reklamlar daha uzun süre hizmetinizde olabilmek üzere yayınlanmaktadır. Çıkan reklam içeriklerinin sizin arama geçmişinize göre şekillendiğini belirtmek isteriz.(daha&helliip;)