TEVBE NAMAZI GÜNÜ – Ehlibeyt Takvimi
Yükleniyor Etkinlikler

TEVBE NAMAZI GÜNÜ

28 Haz 2020
ZİLKADE AYININ İLK PAZAR GÜNÜ KILANAN TEVBE/TÖVBE NAMAZI

Şevval ayı Seyyid Ali Hamanei için 30, Seyyid Hüseyin Ali Sistani için 29 gün ile tamamlanmış olup; 22.06.2020 hilalin görülmesi ile yeni ay sabit olmuştur.

Bu namaz Zilkade ayının ilk pazar günü kılındığı gibi diğer ayların günlerinde de kılınabilir. 4 Rekat olan namaz 2 şer rekat halinde kılınmalıdır.. Bu güne ait faziletli bir ameli hizmetinize sunmak isteriz…
“Her kim bu namazı kılarsa tövbesi kabul olur, günahları bağışlanır, namaz kılanın kendisine ve ailesine bereket sebebi olur, Kıyamet günü ondan maddi ve manevi alacaklı olanlar, hakkı olanlar ondan razı olurlar, imanlı olarak dünyadan göçer, kabri onun için geniş ve nurani olur, anne ve babası ondan razı olur, onlarda Allah’ın mağfiretine şamil olurlar, soyundan gelenler bağışlanır, rızkı artar, ölüm meleği canını aldığı sırada ona hoşgörülü davranarak canını rahat alır.”

28.06.2020 Pazar günü kılınmalıdır.

Namazın kılınışı için TIKLAYINIZ.

_____________
Önemli günleri ileti olarak almak için TIKLAYINIZ!

 


Daha deyatlı bilgi ve ameller için: TIKLAYINIZ…


Bu etkinliği paylaş

  • Bu etkinlik geçti.

Detaylar

Tarih:
28 Haziran 2020
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,
×

Selamun aleykum!

Numaranız yöneticimiz tarafından kontrol ve kayıt edilecektir. Sitemiz tek bir kişi tarafından yayın edilmektedir. Numaranız 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. Rıza dışı iletilerin önüne geçmek için sadece kendi numara kaydınızı yapınız.

× Hızlı Kayıt!