EYYAMİ FATİME’yi CANLI TUTALIM (Kayıp Mezar Hediye Kitap Çalışması)

KATILIM İÇİN SAYFA ALTINDA FORMU DOLDURMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

– Sadece Türkiye içi çalışmadır. Yurtdışında yaşayan velayet dostları kazanmaları halinde Türkiye’de kitabı teslim alabilecek yakını var ise katılım yapabilirler.

3 kişiye Medine’de Bir Kayıp Mezar kitabı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda hediye edilecektir. 

28 Safer günü Resulullah sallallahu aleyhi ve alih’in şehit olmasının ardından hilafet meseleleri sebebiyle Sakife’de bir grup kişilerin kendi aralarında Gadir-i Hum’da hak İmam olan Hz. Ali aleyhisselam’ın hilafeti yerine başka birini halife olarak tanıması ve buna bağlı olarak Hz. Ali aleyhisselam’dan biat almak için evinin kapısına daynamışlardır. Bu olaylar Resulullah sallallahu aleyhi ve alih’in mübarek bedeni defnedilmeden meydana gelmiş mu’minler hüzünlü bir yasta iken hilafet işi bir gömlek misali layık olmayan kişilerin eline geçmiştir.

Hal böyle iken kapıya dayanan zorbalar kapının açılması için kapı önünde ateşler yakmış ve sonrasında tekmelemek suretiyle vahiy evinin kapısını kırmışşlardır. Bu esnada ise Hz. Fatime Zehra selamullahi aleyha kapının arkasında olması sebebiyle duvar ile kapı arasında darbe almış olup, karnında 6 aylık bebeğini şehit vermiş ve babasından sonra kapıdan aldığı darbe ile kırık kaburgasıyla çok az bir süre hayatta kalabilmiştir.

Rebi’ul Ahir, Cemadiy’ul Evvel ve Cemadiy’ul Ahir aylarında ki 3 rivayete göre Allah Resulu sallalahu aleyhi ve alih’in kızı babasından sonra 40-75 ve 95 gün sonra şehit olmuştur.

Şia SMS – ehlibeyttakvimi.com sitesi ilhamını ve hizmet gücünü Eyyami Fatime selamullahi aleyha günü yaşananlardan almaktadır. Teberrasız bir inancın içi boşaltılmış bir İslam olduğu gerçeğine inanarak bu günde yaşananların Mu’minlerce bilinmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu sebepten Hz. Zehra selamullahi aleyha’nın bu musibetli anlarını ve tarihsel kaynaklarını sizlere sunabilmek adına 3 kişiye konu ile alakalı kitap hediyemiz olacaktır.

Aşağıdaki formu Türkiye’de aktif hat kullanan muminler doldurarak katılım yapabilirler.

*Sponsor olmak isteyenler buraya tıklayarak whatsapp ile bize yazabilirler.

  KATILIM FORMU


  KAYIT BAŞARILI NOTUNU GÖRENE KADAR BEKLEYİNİZ Sadece TÜRKİYE içi çalışmadır. Sadece TÜRKİYE'de hizmet veren operatörlere ait numaralar dikkate alınacaktır.


  Adınız:

  E-posta adresiniz:

  (Yok ise 'noreply@ehlibeyttakvimi.com' yazınız.)

  Telefon Numaranız:

  Türkiye kayıtlı numaralar dikkate alınacaktır. Numaranızı başında sıfır olacak şekilde yazınız.

  Onay

  Kazanan kişiye WHATSAPP üzerinden mesaj yolu ile bilgi aktarılacaktır.Aşağıda kayıt formu başarılı bir şekilde gönderildi onayı alana kadar sayfayı kapatmayınız..

   

   

  Arşiv

  7 KASIM 2022 de yapılan çalışmada  3 katılımcıya gönderim sağlanmıştır.

  33 yorum

  1. Selam olsun kaburgaları kırık her iki Cihanın Sultanı Hz.Ümmi Ebiha’ya,Betül ‘ü Zehra ‘ya Salâtı Selam olsun ❤️ ve Aziz Mutahhar Hz.Muhsin(a.s)’a ❤️ Allahümme Salli Alâ Seyyidine Muhammedin Ve Ali Muhammed Ve Accil Ferecehum Vel En Edauhum Allahümme An Beni Ümeyye İlelebet ✊

  2. Selamlar, Ne kadar acı ve üzüntü verici bir gerçek: Hz. Resûlullah (s.a.a) in Mekke döneminde de aynı zorbalık var idi. Hatta O hazretin mübarek bedenini yok etmek isteyen de aynı kişi idi. Hz. Fatıma (s.a) babasının yanına giderek onun yardımına koşarken de, çok çok zulümler gördü. Ne hikmetse hidayete geldiği söylenen şahıs her zaman o kin, kabalık ve düşmanlık içinde hareket etti.Neticede O kutsal insanların şehadetine sebep oldu. Avf Allah’ım.

  3. Cənab Haqq Sahibi olan Allahın, subhənəhu-Təalanın salam və salavatı Hz.Ali Məhəmmədə(s)və onun pak əhli-beytinə və Əhli beyt sevərlərə olsun: Əllaahummə salli ə’ləə Muhəmmədin və Əəli Muhəmməd və ə’ccil fəracəhum və vəl’ən ədaəhum.
   Allah Sabahlarınızı artırsın.Amin.

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *


  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.