EYYAMİ FATİME’yi CANLI TUTALIM (Kayıp Mezar Hediye Kitap Çalışması)

Çalışma sona ermiştir. 10 velayet dostuna gönderim yapılmıştır.

– Sadece Türkiye içi çalışmadır. Yurtdışında yaşayan velayet dostları kazanmaları halinde Türkiye’de kitabı teslim alabilecek yakını var ise katılım yapabilirler.

3 kişiye Medine’de Bir Kayıp Mezar kitabı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda hediye edilecektir. 

28 Safer günü Resulullah sallallahu aleyhi ve alih’in şehit olmasının ardından hilafet meseleleri sebebiyle Sakife’de bir grup kişilerin kendi aralarında Gadir-i Hum’da hak İmam olan Hz. Ali aleyhisselam’ın hilafeti yerine başka birini halife olarak tanıması ve buna bağlı olarak Hz. Ali aleyhisselam’dan biat almak için evinin kapısına daynamışlardır. Bu olaylar Resulullah sallallahu aleyhi ve alih’in mübarek bedeni defnedilmeden meydana gelmiş mu’minler hüzünlü bir yasta iken hilafet işi bir gömlek misali layık olmayan kişilerin eline geçmiştir.

Hal böyle iken kapıya dayanan zorbalar kapının açılması için kapı önünde ateşler yakmış ve sonrasında tekmelemek suretiyle vahiy evinin kapısını kırmışşlardır. Bu esnada ise Hz. Fatime Zehra selamullahi aleyha kapının arkasında olması sebebiyle duvar ile kapı arasında darbe almış olup, karnında 6 aylık bebeğini şehit vermiş ve babasından sonra kapıdan aldığı darbe ile kırık kaburgasıyla çok az bir süre hayatta kalabilmiştir.

Rebi’ul Ahir, Cemadiy’ul Evvel ve Cemadiy’ul Ahir aylarında ki 3 rivayete göre Allah Resulu sallalahu aleyhi ve alih’in kızı babasından sonra 40-75 ve 95 gün sonra şehit olmuştur.

Şia SMS – ehlibeyttakvimi.com sitesi ilhamını ve hizmet gücünü Eyyami Fatime selamullahi aleyha günü yaşananlardan almaktadır. Teberrasız bir inancın içi boşaltılmış bir İslam olduğu gerçeğine inanarak bu günde yaşananların Mu’minlerce bilinmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu sebepten Hz. Zehra selamullahi aleyha’nın bu musibetli anlarını ve tarihsel kaynaklarını sizlere sunabilmek adına 3 kişiye konu ile alakalı kitap hediyemiz olacaktır.

Aşağıdaki formu Türkiye’de aktif hat kullanan muminler doldurarak katılım yapabilirler.

*Sponsor olmak isteyenler buraya tıklayarak whatsapp ile bize yazabilirler.

 

 

Arşiv

7 KASIM 2022 de yapılan çalışmada  3 katılımcıya gönderim sağlanmıştır.

34 thoughts on “EYYAMİ FATİME’yi CANLI TUTALIM (Kayıp Mezar Hediye Kitap Çalışması)”

 1. Selam olsun kaburgaları kırık her iki Cihanın Sultanı Hz.Ümmi Ebiha’ya,Betül ‘ü Zehra ‘ya Salâtı Selam olsun ❤️ ve Aziz Mutahhar Hz.Muhsin(a.s)’a ❤️ Allahümme Salli Alâ Seyyidine Muhammedin Ve Ali Muhammed Ve Accil Ferecehum Vel En Edauhum Allahümme An Beni Ümeyye İlelebet ✊

 2. Selamlar, Ne kadar acı ve üzüntü verici bir gerçek: Hz. Resûlullah (s.a.a) in Mekke döneminde de aynı zorbalık var idi. Hatta O hazretin mübarek bedenini yok etmek isteyen de aynı kişi idi. Hz. Fatıma (s.a) babasının yanına giderek onun yardımına koşarken de, çok çok zulümler gördü. Ne hikmetse hidayete geldiği söylenen şahıs her zaman o kin, kabalık ve düşmanlık içinde hareket etti.Neticede O kutsal insanların şehadetine sebep oldu. Avf Allah’ım.

 3. Cənab Haqq Sahibi olan Allahın, subhənəhu-Təalanın salam və salavatı Hz.Ali Məhəmmədə(s)və onun pak əhli-beytinə və Əhli beyt sevərlərə olsun: Əllaahummə salli ə’ləə Muhəmmədin və Əəli Muhəmməd və ə’ccil fəracəhum və vəl’ən ədaəhum.
  Allah Sabahlarınızı artırsın.Amin.

 4. Allahumme salli ela Fatimete ve Ebiha ve Beliha ve Beniha be adedi ma ehate bihi ilmuk. Ya Zehra Allah razı olsun inşallah

 5. Selam olsun hak yolda olanlara ve bize hakyolda nasıl gidilmesi gerektiğini gösterenlere.

  Alhumme Salli ala Muhammedin ve Âli Muhammed ve eccil ferecehum.
  Lebbeyk ya Fatıma sa

 6. Alhumme Salli ala Muhammedin ve Âli Muhammed ve eccil ferecehum.. Allah razı olsun.. Âlî Muhammed in Şefaatini nail eylesin inşallah

Bir yanıt yaz:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.