Hz Fatime Zehra selamullahi aleyha’nın Ziyaretnamesi

Not: Ziyaretname her daim okunabilir. Şehadeti münasebetiyle hazırlanan bu yazı viladet günü O’nun ziyareti için de okunabilir.

 

.com sitesi olarak başta sahibimiz İmam Mehdi accelallahu fereceh teala şerife ve huzurunda siz değerli dostlara başsağılığı arz ederiz.

’in onbirinci yılında bugün aleyha şehadete Şeref vermiştir. müslümanlar bugünleri yas ve Matem günleri olarak geçirmeli ona zulüm eden ve hakkını gasp edenlere etmelidirler.

Yazının sonunda yazılmış olan ziyaret Fatime selamullahi ziyareti olup rivayetlerde şöyle gelmiştir.

”Kim bu ziyaretle onu ziyaret eder de Allah’tan bağışlanma talep ederse Allah Teala günahlarını bağışlar ve onu cennete sokar”

Zevaid’ul Fevaid kitabında C. Evvel 13. Günü (1.rivayet),C.Ahir 3. Günü ~Şehadetin 2. Rivayet tarihidir.~ Bugün de şehadet olduğu için yazmayı uygun gördük.

Bu ziyaret şöyle yapılır:

Hz. Fatime Zehra selamullahi aleyha’nın Ziyareti

İki rekat Fatime selamullahi aleyha ziyaret namazı kılınır. Selam’dan sonra (namazdan) aşağıdaki ziyaret okunur.

Namazın kılınış şekli:

selamullahi namazı olarak bilinen namaz, her rekatta 1 60 İhlas olarak kılınan namazdır. Eğer bu mümkün olmaz ise, birinci rekatta Fatiha ve İhlas ikinci rekatta ise Fatiha ve Kafirun suresi okunur.

**Kafirun Suresi:

1. Gul ya eyyuhal kafirun
2. La a’budu ma ta’budun
3. Ve la entum abidune ma abud
4. Ve la ene abidun ma abedtum
5. Ve la entum abidune ma abud
6. Lekum di(y)nikum ve liye di(y)n

Namazdan sonra okunacak ziyaretname:

“Esselamu aleyki ya seyyedete nisail alemiyn. Esselamu aleyki ya validetel huceci elan-nasi ecma’ine. Esselamu aleyki eyyuhal mezlumetul memnu’atu haggehu.”*

Sonra şöyle de:

“Allahumme salle ela ametike vebneti nebiyyeke ve zevceti vasiyye nebiyyeke salaten tuzlifuha fevga zulfa ibadikel mukerremiyne min ehlis-semavati ve ehlil erziyne.”**

Anlamı:

* Selam olsun sana ey alemdeki kadınların en üstünü, selam olsun sana ey Allahin insanların üzerine Huccetlerinin annesi, selam olsun sana ey hakkı engellenen zulme uğramış kadın.

** Allah’ım! Cariyene , peygamberinin kızına, peygamberin vasisinin eşine, onu göklerdeki ve yerlerdeki saygın kullarının yakınlığı üstünde bir yakınlığa ulaştıracak rahmet eyle.

(Mefatih’ul Cinan’dan derlenmiştir)

Ehlibeyt Takvimi

ŞiaSMS adı ile 2008'den bu yana en güncel hizmeti sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.