Lanet….

Ehli Beyt aleyhisselam Düşmanlarını Her Dilde Yâd Etmek İyidir. Ancak Bu İfadelerin Kullanılması Daha Uygun Olabilir.

 

Latince Okunuşu;

 

Allahummel’an gatalete Emîrel Mû’minin aleyhisselam ve gateletel Heseni aleyhisselam vel Huseyni aleyhimusselam ve gatelete Ehli Beyti aleyhisselam nebiyyeke. Alahummel’an e’adâe Ali Muhammedin sallallahu aleyhi ve alih ve gatelehum ve zidhum azâben fevgal’azâbi ve hevânen fevga hevânin ve zule fevga zulle ve cizyen fevga cizyin. Alahumme dua’ehum ilenn’ar da’an ve ersikum fî al’im azâbike reksan vâhşurhum ve eynân ehum ilâ cehenneme zumeran.

 

Türkçe Anlamı;

 

Allah’ım! Emirel Muminin aleyhisselamın katilerine, Hasan ve Huseyn aleyhisselamların katilerine ve peygamberinin Ehli Beytinin katillerine lanet et. Allah’ım! Al-i Muhammedin katillerine ve onları öldürenlere lanet et; onların azap üzerine azaplarını, alçaklık üzerine alçaklıklarını, zillet üzerine zilletlerini ve rezilik üzerine rezilliklerini artır. Allah’ım! Onları zor bir şekilde cehennem ateşine götür ve onları elim azabına düşür; onları ve izleyicilerini grup grup cehenneme doğru haşreyle.

Bir yanıt yaz:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.